Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
BELEDİYE BAŞKANINDAN İLÇE MİNİBÜSLERİ AÇIKLAMASI
12 Kasım 2010 Cuma 11:22
BELEDİYE BAŞKANINDAN İLÇE MİNİBÜSLERİ AÇIKLAMASI
BELEDİYE BAŞKANINDAN İLÇE MİNİBÜSLERİ AÇIKLAMASI
Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün, köy minibüslerinin acil durumlarda hastaneye yanaşamadıkları şikayeti ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Özgün’ün açıklamalarını Artvin Gazeteciler Derneği Basın Tanıtım Bürosu yerel basına duyurdu.
 
Belediye Başkanı Emin Özgün, AGD Başkanı Tolga Gül’e yaptığı açıklamada ilçe minibüslerinin çevre yolunu kullanarak hastane güzergahına geçmeleri konusunda kendisinin eleştirilmesini haklı bulmadığını ifade ederek kendisinin çevre yolunun kullanılmasına karşı olmadığını söyledi.
 
AGD aracılığıyla yaptığı açıklamada Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, son günlerde bazı çevrelerin kendisine yönelik haksız eleştirilerde bulunduğunu belirtirken, İl Trafik Komisyonu’nun yetkili olduğu bir konuda kendisine haksız eleştirilerde bulunulmasını doğru bulmadığını ifade etti.
 
Başkan Emin Özgün, konuyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:
“İlçelerimizden Artvin’e gelen ilçe minibüslerimiz şehirlerarası otobüs terminalinde bulunan alana gelmekteler. Bu alandan hastane civarına çıkamamaktalar. Bu konu Artvin İl Trafik Komisyonunun aldığı bir karardır. İl Trafik Komisyonunda Belediye Başkanı olarak benim bir oy hakkım vardır.
 
Trafik komisyonu bu konuyla ilgili bir karar almıştır. Ancak bazı kesimler son günlerde İl Trafik Komisyonu kararı olmasına rağmen sanki ilçe dolmuşlarının terminal güzergahından çevre yolunu (Arka Yol) kullanarak Artvin Devlet Hastanesi’ne gitmeleri konusunda ‘Belediye Başkanı Emin Özgün karşı çıkıyor’, şeklinde kamuoyunu yanlış bilgilendirmekteler. Şunu kesinlikle belirtmek istiyorum ki Artvin Belediye Başkanı olarak ben kesinlikle acil hasta durumları başta olmak üzere birçok acil durumlarda arka yolun kullanılmasına karşı değilim.
 
Bu konuda ilçe minibüslerimiz İl Trafik Komisyonunu ikna ederlerse komisyonda ilçe minibüslerimizin talep ettiği şekilde oyumu kullanacağım. Eğer İl Trafik Komisyonu diyorsa ki arka yolun kullandırılması konusu Artvin Belediyesi’nin yetkisindedir, o zaman bu şekilde kamuoyuna açıklama yaparım.
 
Buradan söz veriyorum ki kesinlikle Artvin Belediye Başkanı olarak ben arka yolun acil durumlarda kullanılmasına karşı değilim. Ben 3 dönemdir Artvin Belediye Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Amacımız halka hizmet etmektir. Halkımızın her zaman en iyi koşullarda yaşamasına çalışan bir başkan olarak böylesine haksız eleştirilmeyi doğru bulmuyorum.”
 
BAZI ÇEVRELER PARTİMİ KULLANARAK BİZİ YIPRATMAK İSTİYORLAR
 
Belediye Başkanı Emin Özgün gerek kendisinin gerekse de partisi CHP’nin, acil hasta taşıyan ilçe minibüslerinin geçişlerine engel oluyorlar şeklinde eleştirilerde bulunulmasını doğru bulmadığını belirterek konuya açıklık getirdi.
 
Başkan Özgün, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Gerek ben gerekse de partim CHP bu konuda haksız olarak suçlanmaktadır. Benim üzerimden partimi eleştirmektedirler. Bu doğru bir yöntem değildir. Çevre yolunun kullanılması noktasında bizim karşı olduğumuz bir durum yoktur. Ben acil hasta ve tüm acil durumlarda ilçe minibüslerinin arka yolu kullanmalarına karşı değilim. İl Trafik komisyonun bu yönde karar alması noktasında herhangi bir dahilim olmamıştır.
 
İl Trafik komisyonunun konuyu gündeme getirdiğinde oyum kullanmaları yönünde olacaktır. Gerek partim gerekse de şahsımın haksız eleştirilmesini doğru bulmuyorum. Bunu yapan kesimler başka şeyler peşindedirler. İlçe minibüslerinin burada ikna etmeleri gereken kişi ben değil İl Trafik Komisyonudur.
 
İl Trafik Komisyonu’nda; Belediyeyi temsilen ben bulunuyorum ancak Artvin Valiliğini temsilen Vali Yardımcısı, Şoförler ve Otomobilciler Odası, İl Emniyet Müdürlüğü adına Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü bulunmaktadır. Yani komisyon karar almaktadır. Böylesine geniş bir komisyonda sadece benim karşıtlığım gibi kamuoyuna bilgi aktarılmasını manidar görüyorum ve bu açıklamaları yapanları kınıyorum.
 
Kamuoyu bilmeli ki Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün kesinlikle acil ve hasta durumlarında arka yolun kullanılmasına karşı değilim.”
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR