Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Başkan Turanlı, Gurbetteki Hemşerilerini İftarda Buluşturdu
24 Ağustos 2010 Salı 10:14
Başkan Turanlı, Gurbetteki Hemşerilerini İftarda Buluşturdu
Kâhta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı geçen yıl başlatmış olduğu İstanbul`da ki gurbetçi hemşerilerini iftarda buluşurdu.

Kahta Belediyesi’nin Adıyamanlılar Kültür Merkezinde düzenlenen 2. geleneksel iftar yemeğine AK Parti Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İBB Kültür A.Ş Genel Müdürü ve Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Nevzat Bayhan, Kâhta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı, Dünya Ehliyet Vakfı Başkanı Fermani Altun, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Av. Hacı Orhan, Gazeteci-Yazar Mehmet Metiner, Ayhan Kıskaç, Prof. Dr. Talha Gönüllü, Adıyamanlılar Vakfı Başkan Vekili Mustafa Karlı, Adıyamanlılar Vakfı Yöneticileri, çok sayıda iş adamları, dernek başkanları, siyasetçiler, Sanatçılar ve basın mensupları katıldı.

       İftar programında sinevizyon gösterisiyle son 1,5 yılda yapmış olduğu icraatlarını gurbetteki hemşehrilerine anlatan Kâhta Belediye Başkanı İ. Yusuf Turanlı, en büyük hedefinin herkesin gıpta ile bakacağı Kahta ilçemizi modern bir şehir haline getirmek olduğunu söyleyerek, yemeğe katılan herkese teşekkür etti.

      İBB Kültür A.Ş Genel Müdürü ve Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Nevzat Bayhan, Dünya Ehliyet Vakfı Başkanı Fermani Altun, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ise birer selamlama konuşması yaparak, gurbette bulunan hemşehrilerini iftar sofrasında buluşturduklarından dolayı Kahta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı ya teşekkür ettiler.  

       AK Parti Adana Milletvekili ve hemşerimiz Dengir Mir Mehmet Fırat, Sosyal Belediyeciliğin asli görevlerinden bahsederek, artık kanalizasyon yapmak veya yol yapmak belediyenin işi olmadığını söyledi.      

      Fırat, “Kâhta ilçemiz, özelikle tarihi ve turizm potansiyeli ile geleceği parlak olan güzel bir kentimizdir. Kâhta ya yarışır tek şey güzel hizmetlerin olması ve burada yaşayan bütün insanların mutlu bir hayat sürdürmesidir. Aslı olan bu memlekete gönül vermek ve var olan bu güzel medeniyeti bütün yurt geneline yaymaktır. Sayın Başkanımız Yusuf Turanlı’nın geçen yıl başlatmış olduğu geleneksel iftarını insanlarımızın birbirleriyle kaynaşması açısından son derece yayarlı olduğunu biliyorum. Bu güzel ortamı hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

      Türkiye’nin ve Adıyaman’ın Soruları Tartışıldı

      İftar programına katılan bütün katılımcılar, İftardan sonra vakfın konferans salonunda Adıyaman`ın ve Kâhta`nın sorunların tartışıldığı gibi 12 Eylül’de Türkiye’nin kaderini değiştirebilecek referandum içeriği ile ilgili konular tartışıldı. Soru, cevap şeklinde geçen istişare toplantısının en ağırlık konu referandum konusu oldu.

Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR