Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Didim Ve Sarıpınar Belediyeleri 'kardeş' Oldu
10 Aralık 2014 Çarşamba 16:49
Didim Ve Sarıpınar Belediyeleri 'kardeş' Oldu
Aydın'ın Didim Belediyesi ile Muş'un Bulanık ilçesine bağlı Sarıpınar Belde Belediyesi 'Kardeş Belediye' oldu.

Aydın'ın Didim Belediyesi ile Muş'un Bulanık ilçesine bağlı Sarıpınar Belde Belediyesi 'Kardeş Belediye' oldu.

MUŞ - Aydın'ın Didim Belediyesi'nden gelen bir heyet, 'Kardeş Belediye' projesi kapmasında Muş merkeze bağlı Kırköy ile Bulanık ilçesine bağlı Sarıpınar belde belediyelerini ziyaret etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Sarıpınar Belediye Başkanı Deniz Ateş'i makamında ziyaret etti. Deniz Ateş'ten beldenin sorunlarını dinleyen heyet, burada da vatandaşlarla sohbet etti. Kardeşlik görevi büyük bir şevk ve heyecanla kabul ettiğini dile getiren Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, kardeş Belediyeleri kalkındırmak için maddi, manevi tüm güçlerini birleştireceklerini kaydetti.

Beldedeki vatandaşlarla bir arayı gelmekten çok memnun olduklarını belirten Milletvekili Veli Ağbaba, Sarıpınar'da yapılacak olan parka 'Barış', Kırköy'de yapılacak olana ise 'Kardeşlik' isminin verileceğini söyledi. Bu parkların Didim Belediyesi'nin desteği ile yaptırılacağını anlatan Veli Ağbaba, "İki beldede çocuklarımızın hiçbirinin deniz görmediğini öğrendik. Didim'in nerede olduğunu bilmiyorlar. Kardeş Belediye Projesi ile 100'e yakın çocuğu Didim'de yazın denizle tanıştıracağız. Didim'deki çocuklar da ilkbaharda Muş'a gelip buradaki ailelere misafir olacak. Kırköy'den yaşlı bir teyzemiz Muş'tan dışarıya hiç çıkmamış. Onu da İzmir'e götüreceğiz. kadınlarımızı da yine Didim'e götürüp gezmelerini sağlayacağız" dedi.

Türkiye'de kendi belediyeleri içerisinde 'Kardeşlik Projesi' geliştirdiklerini belirten Ağbaba, "Doğudan batıya belediyelerimizi kardeş yapıyoruz. Bugün burada, Türkiye'nin çok önemli bir turizm belediyesiyle Muş'un 2 belediyesini kardeş yaptık. Bu kardeşlik, sadece maddi anlamda değil, manevi anlamda da olacak. Övünerek söylemek isterim ki, Türkiye'nin en başarılı belediye başkanları, sosyal demokrat belediye başkanlarıdır. En başarılı, en çok proje üreten, hep yenilerini yapan Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarıdır" diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan da, programın asıl amacının CHP'li belediyeleri kardeş yaparak dayanışma içerisinde hareket etmelerini sağlamak olduğunu ifade ederek, "Asıl bu programı, Türkiye'nin bütün Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarını birbiriyle eşleştirip, kardeş belediye yaparak, aslında dayanışmanın, birlikte kaynakları verimli, ortak kullanmanın ne olduğunu gösteren ve Cumhuriyet Halk Partili belediyelere sahip olmayan beldelere de, Cumhuriyet Halk Partisi'ni iktidar yaparsanız, sosyal demokrat belediye başkanlarını göreve getirirseniz, gerçekten yaşadığınız çevre ne kadar güzel, yaşanılır bir hale dönüşür diye göstermek üzere bu örnek projeyi başlattık" diye konuştu.

CHP heyeti Sarıpınar beldesini gezdikten sonra Bulanık Belediye BaşkanlIGINDA ZİYAYET EDEREK MERKEZİ İLE GECTİ

Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR