Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
22 Nisan 2014 Salı 10:22
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, bayramın dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diledi.

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, bayramın dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diledi.

Vali Güzeloğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Mesajında, 23 Nisan 1920’nin Türk milletinin işgal  altındaki  ülkede istiklal mücadelesini başlatarak egemenliğini eline aldığı, vatanına sahip çıktığı   tarihi  bir günü simgelediğini vurgulayan Güzeloğlu, “Bugün, milletin istiklalinin yine milletin azim ve kararıyla sağlandığı gündür.   Küçükten  büyüğe hepimizin büyük coşku yaşadığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 94'üncü yılını idrak edeceğimiz bugün, milletimiz için çağ dönümü anlamı taşımaktadır” dedi.

Türk milletinin, istiklal mücadelesinde topyekun hareket ederek, birlik ve beraberliğinden aldığı güçle imkansızı başardığının alıntı çizen Güzeloğlu, TBMM’nin bu  tarihi  süreci çok iyi yönettiğini ve milli mücadelenin kalbi  olduğunu  kaydetti. Güzeloğlu, “Yüce Meclis, varlığıyla, onurlu duruşuyla,  cesurkararlarıyla, bu mücadeleyi yürütenlere güç verirken, aziz milletimizin de sesi, umudu ve rehberi olmuştur. Büyük askeri  zaferleri   kazanan, cumhuriyeti ilan eden ve onu demokrasiyle taçlandıran TBMM, gerçekleştirdiği reformlar ve aldığı  tarihi  kararlarla milletimizin makus talihini değiştirmiş, Türkiye’nin yarınlarını şekillendirmiştir. Bu yönüyle TBMM, demokrasimizin ve ulusal egemenliğin sembolü haline gelmiş, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait  olduğu  ilkesi de Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini oluşturmuştur” ifadelerini kullandı.

23 Nisan’ın aynı zamanda dünyadaki çeşitli ülke çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek çocuk bayramıolduğuna  dikkat çeken Güzeloğlu, şunları kaydetti: “Dünyada 23 Nisan'dan başka çocuklara armağan edilen hiçbir bayram yoktur. Devletimizin muasır medeniyetler  seviyesinin  üzerine yükselme hedefinin gelecekteki bekçileri, milletimizin aydınlık yarınlarının kucaklayıcısı çocuklarımız, en büyük zenginliğimiz ve umudumuzdur. Bu   duygu  ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ilk Meclisimizin üyelerini ve milli mücadele kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyor, sevgili çocuklarımızın bayramlarını en içten  duygularımla  kutluyorum. Ayrıca bugünün dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyor ve dünyanın dört bir yanından ülkemize gelen çocukları sevgiyle kucaklıyorum.”


Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR