Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Denizli Teleferiğe Kavuşuyor
12 Eylül 2013 Perşembe 10:56
Denizli Teleferiğe Kavuşuyor
Denizli Belediyesi tarafından yapılacak olan teleferik projesinde teleferik sisteminin ihalesi yapıldı.
Denizli Belediyesi'nin kentte yaşayan vatandaşların sosyal yaşantılarını daha da zenginleştirip, doğa ile iç içe ortamlarda vakit geçirmelerini sağlamak amacı ile hayata geçirdiği teleferik projesinde geri sayıma başlandı. Bağbaşı Mahallesi'nden Zeytinli Yaylası'na çıkacak olan kentin ilk teleferik sisteminin ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı.
Bağbaşı Kent Ormanı ile Zeytin Yaylası arasında yapılacak bin 396 metre uzunluğundaki teleferik, karşılıklı olarak saatte 2 bin kişiyi taşıyabilecek. Teleferik Projesi'nin Denizli'ye önemli kazanımları olacağını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, "Titizlikle sürdürdüğümüz planlamalarımız sonunda teleferik projemizin ihalesini gerçekleştirdik. Bu projemiz hem Denizli'nin sosyal yaşantısına renk ve farklılık katacak hem de kent merkezindeki turizmin hareketlenmesini sağlayacak. Teleferik projemiz inanıyorum ki turizme ciddi katkılar sağlayacak'' dedi.
Uzun süren araştırmalar sonucu teleferiğin başlangıç noktasının Bağbaşı Mahallesi'nde olacağını ve buradan Zeytinli Yaylası'na çıkılacağını dile getiren Başkan Zolan, "Bağbaşı Mahallesi'nden bindiğimiz teleferik ile Denizli'yi seyrederek Zeytinli Yaylası'na kadar çıkabileceğiz. 1.300 metre uzunluğundaki bu sistemle Zeytinli Yaylası'nın o güzel ve muhteşem doğasına ulaşacağız. Böylece Denizlimiz'de yaşamak daha da ayrıcalıklı bir hale gelecek'' dedi.
Kurulacak sistemde 24 kabin bulunacağını ve her kabinin 8 kişilik olacağını belirten Başkan Osman Zolan; ''Sistemle kentin tüm güzellikleri ve ormanları çıplak gözle izlenebilecek. Seyir noktalarından güneşin doğuşu ve batışına kentin görkemli görünüşü eşlik edecek. Teleferik sayesinde gerek yerli ve yabancı turistler gerekse Denizli halkı, şehrimizi çok daha farklı açılardan görme fırsatı bulacak. İnanıyorum ki, vatandaşlarımız teleferik hatlarına akın edecek ve şehir dışından gelen misafirleri ilk önce teleferikle gezdirecekler. Bu da kent içi turizme ciddi bir katkı sağlayacak. Şu anda ihale sürecini tamamladık. Yer teslimini bir ay içinde yapacağız. Yer tesliminden itibaren 330 gün içinde tamamlanacak. Şimdiden Denizli'ye hayırlı olsun'' dedi.

Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR