Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Elazığ Valisi Koçak göreve başladı
23 Ağustos 2013 Cuma 10:14
Elazığ Valisi Koçak göreve başladı
Elazığ valiliği görevine atanan Ömer Faruk Koçak, bugün Elazığ’a gelerek görevine başladı
Elazığ valiliği görevine atanan Ömer Faruk Koçak, bugün Elazığ’a gelerek görevine başladı. Anadolu Jet uçağıyla saat 17:00’de Elazığ’a gelen Vali Koçak’ı havalimanında Vali Yardımcısı Altuğ Çağlar; belediye Başkan Vekili Atik Birici, Jandarma Alay komutanı Sefer Resuloğlu karşıladı.

Vali Koçak buradaki karşılama törenin ardından Valilik konağına geçti. Resmi törenle karşılanan Vali Koçak’ı burada kurum ve kuruluş müdürleri karşıladı.

Daha sonra valilik makamına geçen Koç gazetecilere yaptığı açıklamalarda “Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile atanmış olduğum Elazığ Valiliği görevine 22.08.2013 tarihi itibariyle başlıyorum. Şahsıma gösterdikleri güvenden dolayı başta Sayın Başbakanımız olmak üzere Hükümetimize ve bu iradeyi yüksek Olurlarıyla tasvip ve teyid eden Sayın Cumhurbaşkanımıza, şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Koç şöyle devam etti; Doğuyu batıya bağlayan yolların kavşak noktasında bulunan, tarihi ve kültürel zenginliğinin yanında tabii güzellikleri, verimli toprakları ve yiğit insanları ile ülkemizin kadim Vilayetlerinden biri olan Elazığ’da Vali olarak göreve başlamaktan büyük onur ve bahtiyarlık duyuyorum.

Böylesine önemli bir kente ve insanlarına hizmet ederken, üzerimizdeki sorumluluğun farkında olarak, insanı merkeze alan yönetim anlayışı ile her alanda planlı ve hızlı kalkınma ve gelişme temel hedefimiz olacaktır.

Doğu’nun parlayan yıldızı olan Elazığımızda, bütün paydaşlarımızla beraber zengin insan kaynağımızı ve yerel potansiyelimizi harekete geçirecek dinamizmle şehrimizi sağlıkta, bilimde, tarımda, sanayide, ticarette ve turizmde bölgenin cazibe merkezi yapmak için tüm gücümüzle çalışacağız.

Görev ve sorumluluklarımızı; hukuka bağlılık, insan haklarına saygı, şeffaflık, hesap verebilirlik, ve katılımcılık gibi temel ilkeler çerçevesinde toplumun bütün kesimlerini kucaklayan adil bir yönetim anlayışıyla yerine getireceğiz. Bu çerçevede, kamu hizmetlerini yürütürken vatandaşımızın huzur, refah ve mutluluğunu sağlamak amacıyla kamu ve özel tüm kesimlerle birlikte çalışacağımızı vurgulamak isterim.

Şahsıma duyulan güvene ve gösterilen teveccühe layık olabilmek için bütün çalışma arkadaşlarımla birlikte, büyük bir azim ve gayretle çalışacağımıza ve devraldığımız hizmet bayrağını çok daha ileriye taşıyacağımıza yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Elazığ’a daha önce hizmet vermiş olan saygıdeğer valilerimize şükranlarımı arz ederek, ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyor; tüm Elazığlı vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR