Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Olimpik Yüzme Havuzunun Temel Atma Töreni-ANTALYA
25 Nisan 2013 Perşembe 11:46
Olimpik Yüzme Havuzunun Temel Atma Töreni-ANTALYA
Muratpaşa Belediyesi Tam Olimpik Yüzme Havuzu’nun temel atma töreni gerçekleşti.
Yeşilbahçe Mahallesi'nde inşasına başlanan Tam Olimpik Yüzme Havuzu temel atma törenine, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, CHP İl Başkanı Devrim Kök,Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İl Özel İdare Başkanı Cavit Arı, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan, CHP Kepez İlçe Başkanı Halil Bahar, CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Şefik Dirgen, belediye meclis üyeleri, Belediye-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Murat Barış, muhtarlar, sendika temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Tam Olimpik Yüzme Havuzu'nun10 bin metrekare alan üzerinde iki havuzlu bir tesis olarak inşa edileceğini dile getiren Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, tesisin 10 ayda biteceğini ve 13.5 milyon TL'ye mal olacağını dile getirdi.
Yeşilbahçe Mahallesi Muhtarı Nurettin Eyiler, "36 yıllık muhtarlık yaşamımda mahalleme böyle bir tesisin yapıldığını görmek çok güzel" diyerek Başkan Evcilmen'e teşekkür etti.
Bin 250 kişilik oturma kapasitesi, spa merkezi, fitness, squash (duvar tenisi) sahası, bilardo salonu, dans salonu, kafeterya ve açık oturma alanıyla, tesisin tam otomatik sistemle hizmet vereceğini dile getiren Başkan Evcilmen, "Tüm teknik malzemeleriyle çağın ötesinde bir tesis olacak. Çocuklarımız bu havuzlardan yetişen şampiyonlar olarak Türkiye'nin gururu olacaklar" diye konuştu.
Muratpaşa Belediyesi'nin öz kaynaklarıyla haftada bir projeye imza attığını dile getiren Başkan Evcilmen, "Kimseden borç almıyoruz. Alacağımız çok. Borcumuz yok. Kasamızda her an para mevcut. Bu durumdan ötürü de istediğimiz projeyi istediğimiz zamanda hayata geçiriyoruz. Bu belediyecilikte bir örnektir. Bütçesi fazlası veren belediyenin adı; Muratpaşa Belediyesidir" diye konuştu.
Muratpaşa Belediyesi'nin sosyal belediyeciliğin ve sosyal demokrat belediyeciliğin adı olduğunu vurgulayan Başkan Evcilmen, "7'den 77'ye herkese ortak kullanım alanları yaratıyoruz. Bu alanlar da her yaş kesitinin kültürü yaratılıyor. İşte bu nedenle Muratpaşa adından Türkiye genelinde söz ettiriyor. Bu kente bu tür tesisler yakışıyor. Antalya bunu hak ediyor. Muratpaşalılar bunu hak ediyor" dedi.
Antalya'nın spor tesisi eksiğine dikkat çeken Başkan Evcilmen, "Yaklaşık 650 kilometre kıyı bandı olan bir kentte kapalı salon yok, yüzme havuzu yok. Bu kadar unutulan, dışarıda tutulan bir büyükşehir olabilir mi? Yumurtlayan tavuk gibi görünen turizmle Türkiye ekonomisine doğrudan katkı koyan bu kente, tesisler yağdırılmalı. Ama yok. Biz bunun farkındayız. Bu kentte yaşayan herkesin talebi bizim için emirdir. Biz bu tesisleri yaparak bu emirleri yerine getiriyoruz. Emir vermeye devam edin arkadaşlar. Siz isteyin biz yapalım" diye konuştu.
Konuşmaların ardından, Başkan Evcilmen ve konuklar hep birlikte harç butonuna basarak, tesisin temel atma törenini gerçekleştirdi. Tören sonrası, Antalya Su Topu Takımı sporcuları, Başkan Evcilmen'e yüzme havuzu için teşekkür ederek en kısa sürede tamamlanması dileğinde bulundu.
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR