Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Nevşehir Belediye Bandosundan Kahramanlık Türküleri
20 Mart 2013 Çarşamba 10:48
Nevşehir Belediye Bandosundan Kahramanlık Türküleri
Nevşehir'de, Çanakkale Zaferi'nin 98.Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, Nevşehir Belediyesi ile Nevşehir Vatan Şehitleri ve Malülleri Sosyal Yardımlaşma
Nevşehir'de, Çanakkale Zaferi'nin 98. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, Nevşehir Belediyesi ile Nevşehir Vatan Şehitleri ve Malülleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen programda Nevşehir Belediyesi Bandosu bir konser verdi.

Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde

düzenlenen etkinliğin açılışında konuşan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, tarihe şanlı Türk insanının kazandığı Çanakkale Zaferi'nin, çatal yüreklerin durasıya vurduğu, yiğit delikanlıların, kınalı gelinlerin, anaların, okullarda öğrenim gören talebelerin tamamının ortaklaşa yazdığı bir destan olduğunu söyledi.

Kuran-ı Kerim'de anlamını bulan şehitlik kavramını yüreklerine kazıyan büyük Türk Milleti'nin sadece kahramanlık gösterisi değil, tüm dünyaya insanlık dersi de verdiği Çanakkale Zaferi'nin çok iyi algılanması gerektiğini vurgulayan Ünver, bizlere bu toprakları vatan yapmak için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden tüm şehitleri minnet ve şükran duyguları içerisinde aldıklarını vurguladı.

Çanakkale Savaşı sürecinde Anadolu'da yaşanmış sadece bir örnek olarak da değerlendirilen Mustafa ile Hatice'nin göz yaşartan öyküsünü yaşlı gözlerle etkinliğe katılanlara aktaran Ünver, 33 yıl sonra ilk kez bir topluluk önünde Mehmet Akif Ersoy'un destanlaştırdığı Çanakkale Şehitleri isimli şiirini duygulu şekilde seslendirdi.

Etkinlikte daha sonra Nevşehir Belediye Bandosu ve Türk Halk Müziği Topluluğu, kahramanlık türkülerini seslendirdi.

Yaklaşık 2 saat süre ile devam eden etkinliğe Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan ve Murat Göktürk ile daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR