Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Emirdağ Belediye Başkanı Pala Açıklaması-AFYONKARAHİSAR
04 Mart 2013 Pazartesi 16:42
Emirdağ Belediye Başkanı Pala Açıklaması-AFYONKARAHİSAR
Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala, Türkiye'nin ve dünyanın Risale-i Nur'a ihtiyacının olduğunu belirtti.''Hikmet, Kamu Düzeni ve Adalet'' konusunda yapıldı.
Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala, Türkiye'nin ve dünyanın Risale-i Nur'a ihtiyacının olduğunu belirtti.

Risale Akademi'nin "Emirdağ Okulu" başlıklı Ankara panellerinin ikincisi,

"Hikmet, Kamu Düzeni ve Adalet" konusunda yapıldı. Ankara Başkent Öğretmenevi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen panelin açılışında konuşan Risale Akademi'nin kurucu üyesi Dr. İsmail Benek, Emirdağlı'ların Üstad Said Nursi'ye vefa gösterdiğini ifade etti.

Emirdağ'ın, Türkiye'yi Avrupa Birliği'ne sokan bir yer olduğunu aktaran Benek, şunları kaydetti:

"Brüksel'de Emirdağ mahallesi var, Emirdağlı milletvekili ve bakanları var. Üstad, temsilcilerini oraya göndermiş. Türkiye fiilen AB'ye girmiş. Brüksel'de Risale-i Nur'un Avrupa perspektifini konuşacağız. Çünkü Risale-i Nur okunmadan Avrupa anlaşılmaz. Üstad, Urfa'dan Şam'a, İslam dünyasına temsilcilerini göndermiş. Viyana'da ecdadın yarım kalan işini tamamladı. Üstad, Şam'da görevi Selahattin Eyyubi'den devralmaya gitmiş. O kılıçla Kudüs'ü kurtarmıştı. Üstad da kalemle bu görevi yapacak. Emirdağ temsildir. 'Emirdağ Okulu' programlarını İslam aleminde ve Türkiye'nin değişik şehirlerinde yapacağız."

Emirdağ Belediye Başkanı Pala da geçmişte inananların içine nifak tohumları saçıldığını anlatarak, şu ifadelere yer verdi:

"Üstad Said Nursi'nin yaşadığı O dönemi düşünün. Üstadı Emirdağ'a sürgün göndermişler. Kimse sahip çıkmaz demişler. Emirdağ, Üstad'a öyle bir sahip çıkmış ki, en küçüğünden en büyüğüne. Üstad, Emirdağ sokaklarında gezdiği zaman herkes onun peşinden gitmiş. Ülkemizin ve dünyanın Risale-i Nur'a ihtiyacı var. Bugün anayasa yazılmaya çalışılıyor. Milletvekillerine sesleniyorum lütfen Risale-i Nur'dan yararlanalım. O hoşgörü ve adaleti göreceksiniz.
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR