Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Bu ilçede 29 yıldır kamyoncular belediye başkanı-DENİZLİ
21 Şubat 2013 Perşembe 11:10
Bu ilçede 29 yıldır kamyoncular belediye başkanı-DENİZLİ
Denizli'nin Kale İlçesi Belediye Başkanlığı koltuğunda 29 yıldır kamyon şoförleri oturdu. Başkan MHP'li İsmail Yarımca durumu bu sözlerle özetledi.
Kale Belediye Başkanı MHP'li İsmail Yarımca, "İlçemizde 29 yıldır kamyon şoförlerinin belediye başkanı olarak görev yapması büyük tesadüf" dedi.

Kale'nin ilk kamyon şoförü belediye başkanı Osman Sulayıcı oldu. Sulayıcı, kendisine ait kamyonda şoförlük yaparken 1984 yerel seçimlerinde ANAP'tan Belediye Başkan adayı oldu ve seçildi. 1989 yerel seçimlerini DYP'nin adayı olan yine kamyon şoförü Durmuş İncedayı kazandı. İncedayı iki dönem başkanlık yaptı.
Bir başka kamyon şoförü Abdullah Karaayvaz 1999 yerel seçimlerinde ANAP'tan aday oldu ve kazandı. Karaayvaz 1'nci dönemi ANAP'lı, 2'nci dönemi AK Partili olarak geçirdi. 2009 seçimlerini yıllarca kamyon şoförlüğü yapmış, nakliye şirketi sahibi İsmail Yarımca AK Parti'nin adayı olarak kazandı. Yarımca, kısa süre sonra AK Parti'den istifa ederek MHP'ye geçti.

 Kamyon şoförlüğünün baba mesleği olduğunu söyleyen İsmail Yarımca, "İlçemizde 29 yıldır kamyon şoförlerinin belediye başkanı olarak görev yapması büyük tesadüf. Bunda Kale'de nakliyatçılık ve otobüs işletmeciliğinin yaygın olması önemli rol oynadı" yorumunu yaptı.
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR