Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Isınma Problemi Yaşayan TOKİ Sakinleri Valiliğe Yürüdü-ELAZIĞ
09 Ocak 2013 Çarşamba 13:52
Isınma Problemi Yaşayan TOKİ Sakinleri Valiliğe Yürüdü-ELAZIĞ
Elazığ'da geçtiğimiz ay teslim edilen TOKİ sakinleri, ısınma ve sıcak su problemlerinin giderilmediğini öne sürerek valilik önünde eylem yaptı.
Elazığ'da geçtiğimiz ay teslim edilen TOKİ sakinleri, ısınma ve sıcak su problemlerinin giderilmediğini öne sürerek valilik önünde eylem yaptı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a anahtarı teslim etmek için geldiğinde sıkınlıtılarını ileten TOKİ sakinleri, şuana kadar problemlerin giderilmediğini iddia edip sokağa döküldü.

Elazığ Valiliği önünde toplanan TOKİ sakinleri valinin dertlerine çözüm bulmasını istedi. Emniyet güçleri tarafından durdurulan TOKİ sakinleri, valilikten öğretmen evine doğru yürüyüşe geçti. İkazlara rağmen dağılmayan kalabalığı Elazığ Emniyet Müdürü Ayhan Buran sakinleştirdi.

TOKİ sakini bazı vatandaşlar, bebeklerin soğuktan etkilendikğini, evlerinde banyo yapamadıklarını, ısınma problemlerini elektrikli soba ile giderdiklerini dile getirdi.

Bir diğer TOKİ sakini ise, "Eektrikli sobaları kullanıyoruz. Fakat ana sigortalar bu yüklenmeye dayanmadığı için sık sık elektrik kesintisi yaşıyoruz. Perişan bir vaziyetteyiz" yaşadığı sıkıntıyı dile getirdi.

Ayrıca asgari ücret tutarında elektrik faturalarını ödediklerini belirten mağdurlar, doğal gaz paralarını da peşin ödediklerini fakat kaloriferlerin yanmadığını ve sorunu anlatacak herhangi bir muhatap da bulamadıklarını söylediler.

TOKİ sakinleri arasından seçilen temsilcilerin sıkıntılarını Vali Muammer Erol aktarması yönünde alınan karar sonrası herhangi bir olay çıkmadan kalabalık dağıldı.
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR