Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Niğde BELEDİYE BAŞKANI FARUK AKDOĞAN, 2013 PROJELERİNİ ANLATTI
27 Aralık 2012 Perşembe 14:08
Niğde BELEDİYE BAŞKANI FARUK AKDOĞAN, 2013 PROJELERİNİ ANLATTI
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 2012 yılı içerisinde Niğde Belediyesi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler vererek, 2013 yılında yapacakları projeleri anlattı.
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 2012 yılı içerisinde Niğde Belediyesi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler vererek, 2013 yılında yapacakları projeleri anlattı.
Başkan Akdoğan yaptığı açıklamada, "2013 yılının milletimize, devletimize, ülkemize ve Niğdemiz'e hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Hep birlikte millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde yeni yılımızın geçmesini diliyorum. 2012 yılında asfaltlama çalışmalarının büyük ölçüde tamamlanmış bulunmaktayız. Ana arterlerin asfaltlanma çalışmalarını, modern kaldırım ve orta refüj çalışmalarını tamamladık. Seçimden önce vermiş olduğumuz söz gereği Niğdemizin üç girişini de Niğde'ye yakışır hale getirdik. Bu girişlerden ikisinin yenilenme çalışmalarını tamamladık ve üçüncü yol olan Bor TOKİ kavşağından Derbent Mezarlığına kadar olan alanda 2013 Nisan ayında başlatacağımız çalışma ile asfaltlanmasını gerçekleştireceğiz'' dedi.
"2012 yılında çok sayıda tesis yaptık"
Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 2012 yılında hayvan pazarından, mezbahaneye, sosyal salonlarımızdan, kapalı pazar yerlerine kadar bir çok alanda Niğde Belediyesi olarak hizmet ürettiklerini ve halkın kullanımına sunduklarını belirterek, yolların, içme suyu şebekelerinin yenilenmesi, yağmur suyu şebekelerinin yenilenmesi, kanalizasyon hatlarının yapılması, altyapısı yetersiz olan yerlerin yeterli hale getirilmesiyle ilgili bir çok alanda hizmet ürettiklerini de kaydetti.
Niğde Belediyesi'nin de alt yapısını güçlendirerek NİĞKOS Projesi'ni hayata geçirmek üzere gerekli düzenlemeleri yaptıklarını vurgulayan Akdoğan, bu kent bilgi sistemini de Niğdelilerin hizmetine sunacaklarını bildirdi.
Kentsel Dönüşüm Projesi'nin Niğde'nin aksını değiştireceğini ifade eden Başkan Akdoğan, "Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili gerekli olan adımlar atıldı. Önümüzdeki günlerde buraya da ilk kazma vurularak yapımına başlanacak. Niğde'yi sosyal açıdan da ele aldığımız zaman Niğde evlerine 302, terminalin yanına 528 tane yapılan TOKİ konutlarının tamamlanmasına ve hak sahiplerine dağıtılmasına da vesile olduk" dedi.
Başkan Akdoğan, Niğde Belediyesi'nin her alanda olduğu gibi sosyal alanda da halkın yanında olduğunun bilinmesini isteyerek, sosyal projeleri arasında bulunan Çorba Pınarı sayesinde günlük bin 500 öğrenciye sıcak çorba ikram edildiğini ifade etti. Akdoğan, ''Diğer yandan aşevimiz çalışıyor. Buradan da evinde yemek yapamayan ve ihtiyacı olan hemşehrilerimize günlük iki öğün olarak sıcak yemekler ücretsiz dağıtılıyor. Bunun dışında kuru gıda yardımlarımız da aralıksız devam ediyor. Elimizden geldiği kadar tüm hemşehrilerimizin ihtiyaçlarına koşuyoruz''şeklinde konuştu.
Niğde Belediyesi olarak asli görevleri olan hizmetleri büyük ölçüde yaptıklarını da vurgulayarak şöyle devam etti:
''Niğde'nin alt yapı sorununu önemli ölçüde çözdük. Ara sokaklarımızı da 2013 yılında tamamlayarak yol sorununu da tamamen 2013 yılının sonuna kadar çözmüş olacağız. Bundan sonraki süreçte Niğde Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı farklı alanlara seferber ederek Niğdemize hizmet etmeye çalışacağız. Niğdemiz'de ağır vasıtaların, tır gibi araçların kamyon garajında toplanmasını sağlayacağız. Bu arada, Orman ve Su İşleri Bakanımızla yaptığımız görüşme sonucu, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü ile başlattığımız ortak çalışma ile Kızılca deresini yeniden projelendiriyoruz ve buranın Amas bağlarından başlayarak, Akkaya Barajına kadar olan bölümünün tamamını yeniden kenar duvarları ve içerisinde Niğde Belediyesi'nin isale hattı olmak üzere yenileyeceğiz. Burayı biz son derece modern hale getireceğiz ve kesinlikle bu derenin içerisine evsel atıkların girmesini önleyeceğiz. Önümüzdeki 2013 yılında en önemli projelerimizden bir tanesi bu derenin projelendirilip ihale edilmesi."
Geçmiş yıllarda hizmete sundukları projelere 2013 yılında da yenilerini ekleyerek hizmete devam edeceklerini kaydeden Akdoğan, ''Farklı projelerimiz var. Bunlarla ilgili altyapı çalışmalarını uygulanabilirliği noktasında yapmamız gerekiyor. Bunları da gerçekleştirdikten sonra onları da önümüzdeki günlerde sırasıyla açıklamaya devam edeceğiz. Ben yeniden 2013 yılının ülkemize, milletimize, Niğde'mize hayırlı olmasını temenni ederken, bize bu çalışmalarda desteklerini esirgemeyen Niğde Belediye Meclis üyelerimize, Belediye çalışanlarımıza, Niğde bürokratlarına teşekkür ediyorum. Onların da yeni yılını tebrik ediyor hayırlı yıllar diliyorum" dedi.
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR