Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın
30 Kasım 2012 Cuma 11:33
Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın
Bir dizi gezi ve incelemede bulunmak üzere Kayseri'ye gelen Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Büyükşehir Belediyesi'nin Kayseri'ye kazandırdığı
Bir dizi gezi ve incelemede bulunmak üzere Kayseri'ye gelen Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, Büyükşehir Belediyesi'nin Kayseri'ye kazandırdığı Kadir Has Stadyumu'nu gezerek stad yetkililerinden bilgiler aldı. 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Oktay Durukan'ın ev sahipliğinde Kadir Has Stadyumu'nu gezen Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, gezinin ardından Kayseri'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Kadir Has Stadyumu'nu 'Muhteşem bir eser' diye nitelendiren Alaydın, "Kadir Has Stadyumu Kayseri'mize, ülkemize yakışır bir eser. Gerçekten gurur duydum. Bu tür eserler, şehirlerin markalaşması noktasında çok önemli yapılardır. Türk insanı, Türk mimarı istediği zaman böyle güzel eserler meydana getirebiliyor. Kadir Has Stadyumu, Avrupa standartlarında bir eser olmuş. Bu stadyumun hem ülkemize hem de Kayseri'mize hayırlı olmasını diliyorum. Gerçekten gurur verici, muhteşem bir eser" dedi.

Anadolu şehirlerinin kendini aştığını ifade eden Bitlis Belediye Başkanı Alaydın, bu şehirlere en güzel örneğin Kayseri olduğunu söyledi. Kadir Has Stadyumu sayesinde Kayseri'nin çok önemli organizasyonlara da ev sahipliği yaptığını hatırlatan Alaydın, "Ülkemizde yapılacak bütün ulusal ve uluslararası organizasyonlara bu tesisler gönül rahatlığı ile ev sahipliği yapabilir. Ülkemizin tanıtımı açısından da bu eserler çok önemli. Burada çok büyük bir emek var. Bu, bir vizyon meselesi. Sayın Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Özhaseki, bu vizyonu zaten yakalamış. Böyle bir belediye başkanına sahip olduğu için Kayserililer çok şanslı. Ben başta Başkan Özhaseki olmak üzere tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

Gezinin ardından Bitlis Belediye Başkanı Alaydın, duygu ve düşüncelerini stadın şeref defterine yazmayı da ihmal etmedi.
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR