Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Bitlis Belediyesi Emekli Öğretmenleri Bir Araya Getirdi
27 Kasım 2012 Salı 13:31
Bitlis Belediyesi Emekli Öğretmenleri Bir Araya Getirdi
Bitlis Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla emekli öğretmenleri düzenlediği yemekte bir araya getirdi.
Bitlis Polisevi’nde verilen yemeğe, emekli 15 öğretmen ve Bitlis Çocuk Meclisi üyelerinden oluşan bir grup katıldı. Yemekte bir konuşma yapan Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, “Bu birlikteliğimizi zaman içerisinde daha da sıklaştırmalıyız. Bizlerin sizlerden şehir adına istifade edeceği birçok konu bulunmaktadır. Sizler bizleri yetiştirdiniz bu yerlere gelmemize vesile oldunuz. Hakkınız ödemekle bitmez. O yüzden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, katıldığınız içinde teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yemeğe katılan Bitlis Valisi Veysel Yurdakul ise, hangi meslek grubu olursa olsun öğretmenlerin kendilerini aydınlatan, rehber olan kimseler olduğunu ifade etti. Yurdakul, “Vali, doktor, savcı, emniyet müdürü kim olursa olsun her biri öğretmenin rahle-i tedrisinden geçmiş insanlardır. Bir çocuğun hayatı öğretmenle şekilleniyor. Öğretmenlerin yeri insanlarda ayrıdır. Hayatını öğretmenliğe adamış emekli öğretmenlerimizi unutmayıp böylesine güzel bir ortamda bir araya getirdiği için Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nün kutluyorum” şeklinde konuştu.

Emekli öğretmenlerden Metin Kazaz, Belediye Başkanı Fehmi Alaydın’a emekli öğretmenleri unutmadığı için teşekkür ederek, “43 senedir şahsım olarak belediyelerle iç içeyim. Ama Öğretmenler Günü’nde Bitlis Belediye Başkanlığı’nın bize böyle bir gün ayırdığını hatırlamıyorum. Bizi hatırlayıp böylesine bir gün hazırladıkları için çok teşekkür ederim” dedi.

Konuşmaların ardından çocuk meclisi üyeleri öğretmenlere çiçek hediye etti. Yaklaşık 3 saat süren yemeğin ardından hatıra fotoğrafı çekildi.

Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR