Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Gümüşhane Belediye Başkanı Kemaliye Camisi'ndeki Revakların Yıkım Kararı
31 Ağustos 2012 Cuma 14:22
Gümüşhane Belediye Başkanı Kemaliye Camisi'ndeki Revakların Yıkım Kararı
Gümüşhane Belediye Başkanı, merkezde bulunan Kemaliye Camisi'ndeki revakların yıkım kararının, sadece belediye tarafından alınmış bir karar olmadığını bildirdi.

Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, merkezde bulunan Kemaliye Camisi'ndeki revakların yıkım kararının, sadece belediye tarafından alınmış bir karar olmadığını bildirdi.

Canlı, yaptığı yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında, "Kemaliye Camisi'nde yıkım" başlıklı haberlerin yer aldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Kemaliye Camisi ile alakalı verilmiş olan mevcut mahkeme kararına istinaden Valimizin, şahsımın, Vakıflar Bölge Müdürlüğünün, Müftümüzün, Ak Parti İl Başkanı ve aynı zamanda cami dernek Başkanı Ercan Çimen ile cami dernek yöneticisi Naim Ağaç'ın katılımlarıyla, Valimizin başkanlığında yapmış olduğumuz toplantı neticesinde mevcut yapının mahkeme kararına istinaden yıkılarak uygun bir şekilde daha hafif bir malzeme kullanılarak aynı projenin devam etmesi, toplantıya katılan tüm katılımcıların ortak görüşüyle karara bağlanmıştır."

Karar doğrultusunda mevcut yapının belediye tarafından yıkılmasının uygun görüldüğünü ifade eden Canlı, şöyle devam etti:

"Belediyemiz de bu sorumluluktan kaçmayarak karar doğrultusunda hareket etmiştir. Ayrıca daha sonra proje belediyemiz tarafından yenilenerek yapılmış ve şehrimizi ziyarete gelen Başbakan Yardımcısı Sayın Bekir Bozdağ'a sunularak, ilgililerden gereken destek istenmiştir. Revakların yıkım kararı sadece belediye tarafından alınmış bir karar değildir. Bu konunun şahsıma mal edilmesini kabul etmiyor ve doğru bulmuyorum. Gümüşhane Belediyesi olarak ilimizde yapılan her hizmete güzellik katmak ve destek vermek asli görevimizdir."

Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR