Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Elazığ Belediyesi'nden Su Abonelerine ''Borç'' Uyarısı
19 Temmuz 2012 Perşembe 11:09
Elazığ Belediyesi'nden Su Abonelerine ''Borç'' Uyarısı
Elazığ Belediyesi 3 dönem su borcu yatırmayan abonelerin sularının kesileceği ve ilgili yasa hükmünce icra işleminin başlatılacağı konusunda vatandaşları uyardı.

Elazığ Belediyesi 3 dönem su borcu yatırmayan abonelerin sularının kesileceği ve ilgili yasa hükmünce icra işleminin başlatılacağı konusunda vatandaşları uyardı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Elazığ Belediye Meclisi'nin 4 Nisan 2012 tarihli oturumunda alınan kararla belediyenin su işletmesi de dahi olmak üzere tahakkuk dönemi geçmiş tüm alacakların takibi ve cebir tahsilatı sürecinin Mali Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirileceğinin düzenlendiği belirtildi.

Müdürlüğün, İşletme İştirakler Müdürlüğünün su tahsilat kayıtları üzerinde tahakkuk süresi geçtiği halde 3 dönemden fazla su borcunu ödemeyen abonelerle ilgili çalışma gerçekleştirdiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Üç ve üçten fazla dönem tahakkuk eden su borçlarını ödemeyen abonelerimiz sayısında ciddi bir artış gözlenmiştir. İlgili mevzuatımız gereği bu durumda olan mükelleflerimiz için 2004 sayılı icra ve iflas kanunu hükümleri uyarınca icra takibi gerekmektedir. Borçlu mükelleflerimiz, adreslerine göndereceğimiz ödeme çağrı mektubuyla ödemeye davet edilecektir. Bu çalışma için borçlu mükellefimizin borç tutarı en fazla olan ve ödeme süresi 1 yıldan fazla geçen mükelleflerden başlanacaktır. Üçüncü dönem tahsilatı geçen ve tutarı 100 lirayı aşan alacaklara kadar tüm borçlar kademeli olarak sürdürülecektir. Ödenmeyen her bir borç için aylık gecikme zammı devam edecektir. Hemşehrilerimizin daha fazla mağdur olmamaları için su ve vergi borçlarını en kısa süre içerisinde belediyemize yatırmaları önemle duyurulur."

Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR