Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Arhavi Belediyesi Halkoyunları Ekibine Bodrum'da Büyük İlgi-Artvin
24 Eylül 2011 Cumartesi 14:49
Arhavi Belediyesi Halkoyunları Ekibine Bodrum'da Büyük İlgi-Artvin
Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Halkoyunları ekibi, 6. Uluslararası Bodrum Halkoyunları Festivali'ne katıldı.

Arhavi Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Halkoyunları ekibi, 6. Uluslararası Bodrum Halkoyunları Festivali'ne katıldı.

Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu'nun da yer aldığı 40 kişilik kafile, 13-18 Eylül 2011 tarihleri arasında Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen 6. Uluslararası Bodrum Halkoyunları Festivali'nde Arhavi'yi temsil etti. Festivale Romanya, Bulgaristan, Polonya, Hollanda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Endonezya ve Türkiye'den katılan 11 halk dansları grubu, performanslarını sergiledi. Festivalde Arhavi'yi başarılı bir şekilde temsil eden halkoyunları ekibi, festivalin ilgi odağı haline geldi. Tulum

eşliğinde kortej yürüyüşü de yapan Arhavi ekibi, vatandaşlar tarafından ilgi ile takip edildi. Bodrum'da yaşayan Artvinliler, halkoyunları ekibinin sergilediği gösterilere katılarak destek verdiler. Festivalin en ilginç konuğu ise yaş ortalaması 70 olan Hollandalı grup oldu. Grup, izleyenlerden büyük alkış aldı.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, uluslararası düzeyde organize edilen etkinliğin Arhavi'nin tanıtımı açısından önemli bir fırsat olduğunu belirterek, "Önemli bir turizm ilçesi olan Bodrum'da uluslararası boyutta düzenlenen halkoyunları festivaline davetli olarak katılmamız ilçemiz açısından önemli bir fırsat olmuştur. Gençlerimiz burada ilçemizi gayet başarılı bir şekilde temsil etmiş, ekip olarak Arhavi'nin tanıtımına önemli katkılarda bulunmuşlardır. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve halkoyunları ekibine, festivale iştiraklerinden dolayı plaket verildi. Başkan Hekimoğlu da, festival yetkililerine Arhavi'ye özgü hediyeler takdim etti. Festivali dört gün içerisinde yaklaşık 12 bin kişinin izlediği öğrenildi.

Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR