Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Of Belediye Başkanı Saral'ın Nüfusu 30 Binin Üzerine Çıkarma Çabası Sonuçsuz Kaldı
30 Ocak 2011 Pazar 11:12
Of Belediye Başkanı Saral'ın Nüfusu 30 Binin Üzerine Çıkarma Çabası Sonuçsuz Kaldı
Of Belediye Başkanı Saral'ın Nüfusu 30 Binin Üzerine Çıkarma Çabası Sonuçsuz Kaldı
Trabzon'un Of İlçe Belediyesi'nin İller Bankası'ndan gelen payın artırılması için nüfusunu 30 binin üzerine çıkarma çabası sonuçsuz kaldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Of Belediye Başkanı Oktay Saral, geçtiğimiz yıl sonuna kadar nüfusunu Of ilçe merkezine aldıranlar arasında nüfusun 30 bini aşması halinde noter huzurunda yapılacak çekilişle aralarında 5 adet son model otomobil olmak üzere çeşitli beyaz eşyalar, dizüstü bilgisayarlar ve cep telefonları vermeyi planladıklarını hatırlattı. Başkan Saral, Of'un nüfusunun 35 binlerde olması gerekirken 18 binlerde bulunması nedeniyle İller Bankası'ndan aldıkları katkı payında belediye olarak her ay 300 bin TL kayba uğradıklarını ifade ederek "Vatandaşlarımızdan ikametlerini ilçede yazdırmalarını istedik. Çünkü 35 bine yakın bir nüfusumuz olduğunu biliyoruz. Ancak, çeşitli nedenlerden dolayı bir takım belediyelerin nüfusunun azlığı ve kapatılma nedenlerinden dolayı ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız başka beldelerde, ilçelerde gidip yazılıyorlar. Halbuki bizim ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın burada nüfusa yazılması lazımdı. Bu nedenle nüfusumuz maalesef bu nedenle 18 bin 898'de kaldı" dedi.

Saral, tüm çağrılara rağmen nüfusunu toplam 738 kişinin Of ilçe merkezine aldırdığını kaydederek "Nüfusumuz 30 binin üzerine çıkmadığı için biz de 20 Ocak'ta yapmayı planladığımızı çekilişi iptal ettik. Belediyemizin 11 bin 500 mesken su abonesi var. Her evde 3 kişi yaşadığını düşünürsek ilçe merkezi nüfusumuzun 34 bin 500 dolayında olması lazım. İlçemin kamu hizmetlerinden daha fazla pay alabilmesi için elimden gelen her şeyi yaptım ama olmadı, artık pes ettim" diye konuştu.
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR