Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Of Belediye Başkanı, hemşerisi TOKİ Başkanı'na sahip çıktıTRABZON
19 Ocak 2011 Çarşamba 15:18
Of Belediye Başkanı, hemşerisi TOKİ Başkanı'na sahip çıktıTRABZON
Of Belediye Başkanı, hemşerisi TOKİ Başkanı'na sahip çıktı
TRABZON ’un Of İlçesi Belediye Başkanı   AK Parti ’li Oktay Saral, Türk   Telekom   Arena Stadı’nın açılışında Başbakan   Recep Tayyip Erdoğan ’ın ıslıkla protesto edilmesi ve hemşehrisi   TOKİ   Başkanı   Erdoğan Bayraktar ’ın bazı gazetecilerce bu olayın sorumlusu gibi gösterilmesine tepki gösterdi.

Trabzon   Gazeteciler Cemiyeti ’nde Uğurlu Belde Belediye Başkanı İsmail Hikmet Yalçınkaya, Bölümlü Belde Belediye Başkanı İsmail Mercan, Cumapazarı Belde Belediye Başkanı Ahmet Saral ve Eskipazar Belde Belediye Başkanı Mehmet Ayaz ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Of Belediye Başkanı Oktay Saral, Başbakan Erdoğan’ın ıslıklanmasını kınağını söyleyerek, şöyle devam etti: "Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, bu stadın yapımı için çok emek harcadı. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’a da   bir   risk alarak ’Bu stadı bir an evvel bitirin’ talimatı vermiştir. Tüm   Galatasaray   camiasının ayakta alkışlaması gereken bir Başbakan ve onun ekibi vardı. Ama burada tam tersi oldu. Stat açılışı öncesi benim de orada olduğum bir ortamda sayın Bakanımız   Faruk Özak , bir protesto olabileceğinin duyumunu aldıklarını Adnan Polat ’a söylemiş ve tedbir alınmasını istemişti. Polat da buna izin vermeyeceklerini iletmişti. Ama sonuçta bu olay yaşandı." Saral, bu olaydan sonra TOKİ Başkanı Bayraktar’a Galatasaray yazarları tarafından linç kampanyası başlatıldığını da savunarak, "Biz bu eleştirileri kendilerine iade ediyoruz. Galatasaray camiasının rüyasında bile göremeyeceği bir stadı yapmıştır bu insanlar. Ancak karşılığı bu linç olmamalıydı. Büyüklerimize yapılan saldırıyı kınıyoruz. TOKİ Başkanımız bizim hemşehrimiz. Onun için bu kin kusan kalemler artık sussun diyoruz. Bu stadı yapan insanlara lütfen bir teşekkür yazısı yazın ve özür dileyin" dedi.

İş yoğunluğu nedeniyle toplantıya katılamayan Çaykara, Hayrat, Dernekpazarı, Ballıca ve Gürpınar belediye başkanlarının da açıklamayı desteklediği bildirildi.
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
ŞEHİR HABERLERİ
YAZARLAR
ALINTI YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET
Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz ?
Çok Güzel
Güzel
İdare Eder
Kötü
Anket Sonuçları

Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2019 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR